İki ArkadaşMeryem ile Aylin göründüğü kadarıyla iyi arkadaşlardı. Görüşleri duruşları aynıydı,  ortak zevkleri vardı. Aynı sorunların kıyısında dolanıyorlar, aynı şeylere gülüyorlardı. 

Lakin Aylin biraz çekimserdi, kendini kolay kolay açmıyor, Meryem'in çağırdığı her yere gitmiyordu. Meryem de sürekli bundan şikayetçi oluyor ve Aylin'i bu konuda iğnelese de Aylin aldırmıyor ve koyduğu sınırında sabit duruyordu. 

Gün geldi Meryem kendince çıkılmaz dertler yumağında boğulurken Aylin'le dertleşti. Sonra yine sorunlar olacaktı ya da Meryem'in gıcık oldukları olunca kime anlatacaktı; tabi ki Aylin'e. Gıybet ettiği yetmezmiş gibi Aylin'i de bulaştırıyordu buna. Aylin bundan rahatsız olsa da bu duruma bir dur da diyemiyordu. 

Bir gün Aylin'e  herhangi bir sebepten bir plaket verildi. Onu tanıyan, tanımayan, iş arkadaşları, çevre dostları, tebrikler yağdırırken, Meryem ortalıklarda yoktu. Aylin başta anlam veremedi bu duruma, ama Meryem'in bu konuşmama halleri, kaçar gibi tavırları da farkedilmeyecek gibi değildi. 

Hikayenin sonunda ne mi oldu? Hiçbir şey: Aylin ve Meryem göründüğü kadarıyla iyi arkadaşlardı, lakin Aylin biraz çekimserdi, tek farkla, kendini kolay kolay açmamasındaki haklılığını bir kez daha anlamıştı. 

Bu karakterler tamamen hayal ürünüdür. Ancak hayatında, özellikle çalışma ortamında buna benzer olaylar yaşayanlar illa ki vardır.

2 yorum:

  merakla okudum bu hikayeyi, Aylinde kendimi buldum, fazla ketumum çoğunlukla,
  doğru mu yapıyorum acaba?
  birgün anlatmamaktan patlarmıyım?
  ne dersin?

   

  Kendini Aylin'de bulman konusunda doğru mu yapıyorum demişsin ya, hikayenin sonunda Aylin haklılığını anlamış... Güvenmek zor, paylaşmak kolay ama paylaştığın şey bir gün önüne konulacaksa o daha da zor...
  İlla ki dertler paylaştıkça azalır ama paylaştığın kişi yanlış bir insan ise o dertler olur sana aşılmaz dağlar... Öncesinde sadece senin sıkıntın iken, sonrasında milletin derdi olur... O yüzden patlayacaksa da sende patlasın, ya da aile içinde ya da güvenebildiğin tek bir insanda... Sıçrayan yerler az olunca temizlemesi kolay olur...

   

Blogger Templates by Blog Forum